niedziela, 5 sierpnia 2012

W PODRÓŻY: SMAKI BAWARII (fotorelacja)


W PODRÓŻY: 
SMAKI BAWARII (mała fotorelacja)

Niedawno wróciłam z dwu tygodniowej wyprawy do przepięknej niemieckiej krainy zwanej Bawarią. Była to moja druga podróż do tej niezwykłej części kraju naszych sąsiadów. Przed pierwszym wyjazdem byłam nastawiona sceptycznie. Błam przekonana, że urlop spędzony w Niemczech nie będzie należał do jakiś ekscytujących przygód, ależ się pozytywnie rozczarowałam...

bajkowy zamek Neuschwanstein w Alpach

Pierwszym zaskoczeniem był fakt, iż Bawaria to nie tylko kiełbasa, piwo i October fest... tylko przepiękne krajobrazy i kraina najpiękniejszych zamków na świecie.
Romantishe strasse
Zatrzymałam się w miasteczku Harburg (Schwaben) leżącym na trasie zwanej Romantishe Strasse (romantyczna droga) usianej  zamkami, które zapierają dech w piersiach. 
Romantyczny szlak wiedzie przez 350km bawarskich krajobrazów (mapka szlaku obok).

AUGSBURG
 
Tutaj miałam okazję zjeść "lunch" przed 14.00 w jednej z najpopularniejszych chińskich restauracji w mieście. Cena: 6,5 euro za zjedzenie takiej ilości jaką zdołasz.... wielkie wyzwanie, muszę przyznać....
 
China Restaurant PALACE  
Bahnhofstraße 21 
86150 Augsburg, Deutschland 
tel. 0821 38813


wejście do Restauracji


wnętrze restauracji 

smakowity mix chińskich przekąsek
kolejna dokładka


Niestety z uwagi na moją nieznajomość języka niemieckiego nie wynotowałam nazw potraw... były naprawdę smakowite, dobrze przyprawione, wyraziste i jakże dla mnie nowe... ale jak to się mówi podróże kształcą...


a do lunchu - RUSS

Już wyjaśniam czym jest Russ - to bawarska mieszanka Weiss Beer (czyli typowego bawarskiego piwa)  oraz czystej lemoniady (gazowana lub oryginalna lemoniada) w proporcjach 50/50... orzeźwiające i w smaku zdradliwe, ponieważ w ogóle nie czuć alkoholu co później okazuje się zaskoczeniem, kiedy wstając od stołu okazuję się, że nóżki trochę drżą :)


HARBURG

Jeden z najpotężniejszych i najpiękniejszych zamków południowych Niemiec góruje nad Harburgiem. Zamek może się poszczycić 900- letnią historią i jak żaden inny zachowuje średniowieczny klimat. Do najstarszych części zaliczają się mury z sześcioma basztami, a na dziedzińcu znajduje się studnia, która niegdyś miała 129 m głębokości. Ponoć harburski zamek usiłował kupić zachwycony nim Michael Jackson.


Zamek w Harburguw drodze na zamek można sobie przycupnąć i poczytać książkę... 


A w Harburgu i moich znajomych gotowałam ja, żadnych restauracji tylko proste domowe jedzenie. Czasami trzeba odpocząć od luksusu... zresztą nie ma to jak samodzielnie przygotowany posiłek spożyty w miłym towarzystwie.

spaghetti bolognese w moim wydaniu


DILLINGEN AN DER DONAU (nad Dunajem)

To kolejne miasteczko na mojej trasie, w którym zasmakowałam prawdziwej bawarskiej kuchni. Mianowicie miałam okazję odwiedzić miejsce zwane po polsku Ogródkiem piwnym (Bier Garten). Był to ogródek piwny przy domowy, więc jeśli mnóstwo piwa to i bawarskie zakąski typu leber wurst itd...BierGarten - czyli dużo piwa i kiełbasy

a na deser Creme brulee - mój pierwszy raz :)


Bawaria - bajkowa kraina, w której każdy miłośnik piwa i dobrej kuchni odnajdzie coś dla siebie. Powiem szczerze, że słabo byłam przekonana do białej kiełbasy czy tych cienkich białych kiełbasek, ale spróbowałam i nawet mi smakowały. 
To był urlop, podczas którego robiłam wszystko to co sprawia mi przyjemność; poznawałam nowe miejsca, smaki, wspinałam się po starych zamczyskach i od czasu do czasu gotowałam polski specjały na bawarskiej ziemi ( np. kluski śląskie czy pierogi ruskie).
Zdecydowanie polecam tę część Niemiec do odwiedzenia :)

BlauTopf (niebieski garnek) czyli Bawarskie Morskie Oko w mieście Blaubeuren


kontakt z naturą najważniejszy podczas podróży
Alpy niemieckie - w drodze na zamek Neuschwanstein
zamek Neuschwanstein

Widok na miasteczko Oberstdorf

  To była naprawdę boska przygoda :) 
Polecam gorąco !!!
 

2 komentarze:

  1. przepiękna podróż i cudowne zdjęcia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się z Antenką. Piękne zdjęcia i cudowna relacja:-) Jeszcze 2 tygodnie temu tam byłam:-)

    OdpowiedzUsuń