wtorek, 29 listopada 2011

Inspiracje obiadowe cz.5 - Baguettes with chicken and mozzarella cheese


BAGIETKI Z KURCZAKIEM I MOZZARELLĄ

BAGUETTES WITH CHICKEN AND MOZZARELLA CHEESE 

Kurczak na butelce upieczony! Kochani miał 1,5 kg więc oczywiście połowa kurczaka została na dzień dzisiejszy. Zatem szybkie odwiedziny w TESCO - w rączkę na nabiale mozzarella i świeża bagietka :) Pomysł był cudowny! Szybkie i pomysłowe wykorzystanie "resztek" niedzielnego obiadu... ażeby się nie przejadło - to w innym wydaniu. 


BAGUETTES WITH CHICKEN AND MOZZARELLA CHEESE 

Składniki:
 • 1 opakowanie mozzarelli,
 • 1 duża francuska bagietka, 
 • skrojone plastry z mojego upieczonego wcześniej kurczaka - nie pytajcie z jakiej części... mi to wyglądało na mięso z piersi :)
 • bazylia,
 • oregano,
 • szczypta świeżo mielonego chilli,
 • masło z dodatkiem oliwy z oliwek (nowość DELMY)

Wykonanie oczywiście banalne! Ma być szybko, bo przecież zmęczeni i wygłodniali jesteśmy po pracy... Bagietkę rozkrawamy, smarujemy masłem. Następnie kładziemy plasterki kurczaka i mozzarelli. Oczywiście można dodać według uznania na przykład plasterki pomidora - ja niestety nie zdążyłam zakupić, a w domu żaden się nie ostał. Doprawiamy. Wstawiamy na 6-10 minut (trzeba obserwować - nie zwróciłam uwagi na zegarek!) do piekarnika nagrzanego do max. 140C. 

Et voila Moi Drodzy obiad gotowy! Pamiętajmy nie zawsze musimy zajadać się dwoma daniami - zakąski w tym wydaniu są pyszne i sycące... Oczywiście można by zrobić do tych bagietek jakąś lekką sałatkę!

SMACZNEGO !!!

2 komentarze:

 1. Świetny pomysł na wykorzystanie kurczaka;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Alexandro, mam dla Ciebie dobrą wiadomość - wygrałaś u mnie kalendarz Dilmah. Gratuluję i dziękuję serdecznie za udział w zabawie.

  OdpowiedzUsuń