czwartek, 17 stycznia 2013

Kawałek Grecji we Wrocławiu...

MIEJSCE, W KTÓRYM W JEDNEJ CHWILI PRZENIESIESZ SIĘ DO GRECJI... TYLKO WE WROCŁAWIU!

 

Od jakiegoś roku te miejsce jest moim ulubionym jeśli chodzi o greckie jedzenie i grecki klimat. Restauracja GRECO mieści się w samym sercu wrocławskiego Rynku i świetnie oddaje to co w greckim menu najlepsze.
Kiedy ostatnio przyjechała do mnie przyjaciółka z Paryża, z którą spędziłam kilka miesięcy w Grecji (pracowite bogate kulinarnie wakacje) postanowiłam zabrać ją do tej Restauracji. Naprawdę tutaj naprawdę czuję się jak w Grecji.... nawet gdy za oknem taka pogoda jak dzisiaj. Wszystko za sprawą dobrego jedzenia, mojej ulubionej greckiej muzyki, a przede wszystkim oryginalnej greckiej herbaty i pysznego wina.
Po tym całym czasie jaki spędziłam w Grecji poznając kulturę, miejscowe restauracyjki i knajpki. Kto był w Grecji wie o czym mówię - niepowtarzalne smaki i aromaty greckiej kuchni. Ciężko znaleźć miejsce, w którym jedzenie jest podane bardzo podobnie jak w kraju, gdzie się kuchnię poznało. Ja miałam okazję pracować w kuchni w greckiej Tavernie. 
Podstawia kuchni greckiej: moussaka, sałatka grecka, souvlaki....
W Restauracji GRECO napijemy się greckiej herbaty, wina, ale przede wszystkim zjemy oryginalną pitę grecką. 

Oryginalna grecka herbata liściasta rosnąca na zboczach gór... wyśmienita!


Co składa się na oryginalną pitę grecką? : chleb pita (nikt go nie piecze w Grecji jak się dowiedziałam od rodowitych Greków - kupuje się ten chlebek), mięso, pomidory z cebulą, tzatziki oraz frytki! Często w przydrożny kebabowniach czy małych knajpkach można uraczyć pitę grecką - ale one przeważnie nie mają nic wspólnego z greckimi przysmakami. 

A oto prawdziwa pita grecka. Frytki już wyjedzone przepraszam!


Restauracja GRECO

Wrocław, Rynek 15,

www.grecja.plUrokliwe wnętrze ....


 Planujesz odwiedzić Wrocław?! 

Kochasz Grecję? 

Musisz tutaj zajrzeć koniecznie!

3 komentarze:

 1. Hej, może troche nie na temat ale nominowałam Cię do Liebster Blog, chociaż nie lubię łańcuszków :) Pytania u mnie. Wklejasz do siebie, odpowiadasz, nominujesz własne 10 osób i układasz dla nich pytania :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widać, że klimatyczna!
  Obserwuję i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. byłem w grecji jadłem w prawdziwej niekomercyjnej knajpie i GRECO w którym byłem nie raz jeszcze jak się tak nie nazywała jest zwykłym fastfood'em.......i tyle każdy kto jadł prawdziwe greckie przysmaki wie, że mam rację

  OdpowiedzUsuń